Co bychom měli vědět o úbytku kosti

Jestliže Vám byl vytažen zub, existuje velká pravděpodobnost, že Vám chybí i potřebná kost.

Léčba úbytku kosti spočívá ve vyplnění místa, kde chybí kost (např. extrakční rány) kostním materiálem a jeho překrytí kolagenovou membránou. Kolagenová membrána plní funkci bariéry a zajistí, že kostní materiál zůstane v místě, kde kost chybí. Kostní materiál pak stimuluje růst nové kosti, která vyplní prázdný prostor v čelisti. Po 6 - 12 měsících se kostní materiál zcela vstřebá a je nahrazen novou kostní tkání.

Jaké jsou následky ztráty kosti?

Vytažené zuby společně s ubývající kostí mohou vést ke změnám v konturách tváře (zapadnutí rtů, deformace tváře, přiblížení brady k nosu, tvorba většího množství vrásek). Pokud je zabráněno ztrátě kosti, nedochází k nežádoucím změnám a Vaše tvář bude vypadat přirozeně. Postupná ztráta zubů a kosti ohrožuje nejen sousední zdravé zuby, ale i zvyšuje riziko zlomení čelisti.

Pokud je kost nahrazena a v místě chybějících zubů jsou zavedeny zubní implantáty, úbytek se výrazně zpomalí. Nedochází ke ztrátě dalších zubů a ani se nezmění kontura tváře.

Může být kost nahrazena právě Vám?

Jedině Váš zubní lékař může na základě vyšetření a rentgenového snímku rozhodnout, jste-li vhodnými kandidáty pro náhradu kosti. Po pečlivém zhodnocení právě on navrhne nejvhodnější léčebný postup.

Zeptejte se svého stomatologa na výhody implantologické léčby!

Využijte služeb specializovaných pracovišť BIOMET 3i, rádi Vám pomůžeme s jejich výběrem.

ZPĚT

Partneři

kontaktujte nás

Copyright

biomet3i.cz